KOLEKCJA ŚWIATA SMERFÓW wydawnictwa Deagostini- recenzja


Kiedy na początku kwietnia mąż namówił mnie na kupno książeczki z figurkami smerfów- nie byłam do końca przekonana, czy zbieranie serii świata smerfów dla dziecka ma sens. Pierwsza książeczka kosztowała jedyne 4,99 zł, co było zachętą aby poznać kolekcję bliżej.

20130413268

W każdej osobnej książeczce kolejny smerf opowiada dziecku o swojej postaci. Opisane są:

 • domek smerfa,
 • jego miejsce pracy,
 • narzędzia jakimi się posługuje,
 • smerf opowiada krótko o swoich przyjaciołach,
 • przybliżony jest dany zawód w realnym świecie (np, znani malarze, strażacy, kucharze)
 • bajka o smerfie : „Smerf malarz uwielbiał malować naturalne pejzaże. Pewnego dnia kiedy rozłożył swoje sztalugi nad brzegiem rzeki Smerfnej, podszedł do niego Smerf Ważniak i zaczął przyglądać się jego najnowszemu obrazowi….”
 • Przeróżne zagadki, rebusy, nauka nazw danych przedmiotów!
 • Pojawia się również komiks o dniu Smerfa.
 • podpowiedzi dla rodziców, jak jeszcze można zainteresować dzieci książeczką.

DSCI0048

Książeczki są w twardej okładce, dlatego szybko się nie zniszczą. Kolorowe, barwne strony są zszyte, nie klejone! Co zapobiega ewentualnemu wyrwaniu kartki. Przykładową książeczkę, jak wygląda w środku, można obejrzeć tutaj online.

Kolekcja książeczek i figurek pozwala zbudować całą wioskę smerfów. 

DSCI0049

DSCI0054

DSCI0052

Figurki smerfów są gumowe. Mogą się wyginać w każdą stronę. Każdy smerf ma swoje akcesoria: smerf kucharz łyżkę i kociołek a strażak samochód i wąż strażacki. Malarz z kolei trzyma w rączce pędzel, a smerfetka różę.

Ale UWAGA! Są to małe części, mogą być połknięte przez dzieci. Akcesoriami smerfów Natalka bawi się tylko pod naszą opieką. Książeczki uwielbia oglądać!

Pierwsza książeczka kosztuje: 4,99 zł

Druga książeczka jest w cenie: 14,99 zł

Z kolei trzecia i kolejne części kosztują już więcej: 24,99 zł (Pojawiają się w nich samochody oraz domki smerfów) W kolejnych  numerach będziemy kolekcjonować smerfa fotografa oraz Papę Smerfa. Każde dziecko oraz jego rodzic przenisie się w świat bajki bawiąc się i przy okazji ucząc:)

Jeśli zamówimy prenumeratę dostaniemy matę z mapą wioski smerfów do zabawy, plecak i bajki smerfów na dvd. My na razie zrezygnujemy z tej opcji-  każdy numer pojawia się, co 2 tygodnie. 50 zł miesięcznie jest to dość duży wydatek i nie wiem, czy w każdym miesiącu będziemy mogli na ten wydatek sobie pozwolić, ale i tak uważam, że WARTO!

DSCI0057

DSCI0055

6 thoughts on “KOLEKCJA ŚWIATA SMERFÓW wydawnictwa Deagostini- recenzja

 1. Frutka pisze:

  :) Mamy pierwszy numer. Bardzo nam się spodobał.
  Drugi już kapkę droższy, no ale 3 to już dla mnie przesada z cena… :/
  Fajne, ale kapke za drogie..

  Lubię

 2. Iwona pisze:

  My też zbieramy..ale działa to w ten sposób, że synek jak dostanie złotówkę, 5zł czy 10zł od babć, dziadków itd. od razu biegnie do skarbonki i wrzuca sobie, później z tych pieniędzy kupuje smerfa..nie jest to aż tak trudne do zrealizowania..ale kolekcja oczarowała mnie, mojego męża i innych także zbieramy i instalujemy półkę na dodatkowe smerfy ;-) Pozdrawiam, Iwona

  Lubię

 3. cz pisze:

  zbieramy kolekcje od samego poczatku w tej chwili mamy juz 21 numerow moje dziecko jest bardzo zadowolone z tych zabawek ale mysle ze zbyt drogo jak na dwa numery na miesiac 50 zlotych to duzy wydatek ale trudno czego sie nie robi dla swoich pociech

  Lubię

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s